NASZE ŚWIERKI

PRZEDSTAWIAMY NASZE ŚWIERKI

 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w naszym Centrum Ogrodniczym ŚWIERKAMI!!!

To piękne drzewa, znane i podziwiane od wieków. Ich wszelkie odmiany znaleźć można w najstarszych parkach czy ogrodach botanicznych. To majestatyczne, charakteryzujące się dużą różnorodnością rośliny, wśród których wielu odmian każdy znajdzie coś do swojego ogrodu.

WYMAGANIA UPRAWOWE ŚWIERKÓW: Wymagają podłoża o pH kwaśnym 5,0 – 6,8. Stanowiska słonecznego lub półcienistego, na którym światło dzienne operuje min. ok. 6 godzin. Podlewanie umiarkowane, nie lubią przelewania. Większość odmian charakteryzuje wysoka mrozoodporność. Nawożenie na początku sezonu, w połowie lata i na jesieni nawozami potasowo-fosforowymi. Zalecane nawożenie dodatkowo nawozem przeciwko brązowieniu igieł.

Na naszej Plantacji posiadamy w produkcji m.in. świerki serbskie, pospolite, kłujące w formie czystego gatunku od małych sadzonek o wysokościach ok. 50 cm do 2-3 metrowych egzemplarzy.

Dysponujemy także wieloma ciekawymi odmianami, takimi jak:

Do małych ogrodów:

Świerk pospolity  'Nidiformis’ – karłowy o płasko-kulistym pokroju, dorasta do wysokości 0,5 m i średnicy 1 m. Dobrze znosi uprawę w pojemnikach

Świerk pospolity 'Pusch’ (formy karłowe) – karłowy świerk dorasta do 0,3 m wysokości i 0,6 m szerokości, idealnie wpasowuje się w okolice skalniaków i do małych ogródków. Jego młode szyszki, zlokalizowane na wierzchołkowej części pędu są niezwykle ozdobne ze względu na intensywne, różowe wybarwienie.

Świerk pospolity 'Gold Drift’ –  nie wytwarza przewodnika, w związku z czym może być stosowany jako roślina okrywowa, jeżeli chcemy aby tworzył formę przewisającego stożka musimy pamiętać o palikowaniu. Ciekawa odmiana ze względu na jasne, złote zabarwienie igieł. Rozjaśni kompozycje, którym brakuje koloru.

Świerk pospolity 'Formanek’ (formy przewisające) – tak samo jak odmiana 'Gold Drift’ nie wytwarza przewodnika, przez co jego forma jest lekko nieregularna. Rośnie jednak silniej, ponieważ dorasta do 1 m wysokości i 1,5 m średnicy. Nie zawiązuje szyszek.

Świerk pospolity 'Pendula’ (forma przewisająca) – ozdobne drzewo iglaste dorastające do ok. 5 m wysokości, aczkolwiek jest to odmiana wolnorosnąca, więc docelową wysokość osiąga dopiero po ok. 10-15 latach. Stanowi ciekawy soliter.

Świerk kłujący 'Edith’- piękny, szlachetny świerk, o bardzo jasnych, błękitnych igłach i regularnej, wąskiej, stożkowej formie. Po 10 latach dorasta do 2-3 m wys.

Posiadamy także mniejsze i większe formy szczepione na pniu dla amatorów ciekawostek m.in.:

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą świerków

w naszym Centrum Ogrodniczym w Warszawie!

Skontaktuj się z nami

Biuro Sprzedaży – Centrum Ogrodnicze Warszawa

ul. Karczunkowska 101
02-871 Warszawa

+48 513 043 670

+48 513 043 671

e-mail: szkolkizamojskie@gmail.com

Godziny otwarcia:

PN – PT 8:00-18:00
SOBOTY 8:00-18:00
NIEDZIELE 9:00-16:00

Szkółka Roślin Ozdobnych

Matcze 146

22-523 Horodło

(84) 651-56-46

791-500-327

Godziny otwarcia:

PN – PT 8.00-16.00

Formularz kontaktowy