Magnolie

Nowa dostawa magnolii !!!

Do naszego Centrum Ogrodniczego zawitała dostawa magnolii. W tym roku w naszej ofercie pojawiły się odmiany o ciekawych, nietypowych kwiatach m.in.:

Posiadamy także zimozielone magnolie w odmianach:

 

Zwykle w ogrodach przydomowych sadzone są różne odmiany magnolii pośrednich i Loebnera. Dorastają one docelowo w zależności od odmiany do 3-6 m wysokości. Mimo powszechnej opinii o ich wrażliwości na mróz, odpowiednio nawożone i zabezpieczone powinny bez problemu poradzić sobie z zimowaniem w naszym klimacie. Ich kwiaty urzekają swoim pięknem i wdziękiem w okresie wiosennym. A duże, gładkie, zielone liście robią wrażenie przez pozostałą część roku. 

W naszej ofercie posiadamy także odmiany magnolii drzewiastych nadające się do bardzo dużych ogrodów ze względu na to, iż osiągają wysokość i szerokość nawet do 4-5 m.

O magnoliach…

Większość z nich kwitnie w okresie od kwietnia do maja. Oczywiście termin ten zależny jest także od odmiany i panujących warunków atmosferycznych. Zdarzają się odmiany powtarzające kwitnienie latem np. 'Susan’.

Krzewy te wymagają lekko kwaśnego podłoża. Dlatego dobrze przed posadzeniem wzbogacić podłoże za pomocą kwaśnego torfu lub podłoża do roślin kwaśnolubnych. W ich uprawie sprawdzają się idealnie szczepionki mikoryzowe dla roślin wrzosowatych – wzbogacają podłoże i zapewniają odpowiednie pH przez długi czas, bez potrzeby dodatkowego zakwaszania. Ze względu na delikatny system korzeniowy, należy przygotować podłoże odpowiednio zawczasu aby nie przekopywać okolic bryły korzeniowej po posadzeniu. 

Szczególnie w okresie od maja do lipca wymagają regularnego podlewania, ze względu na wrażliwy system korzeniowy są wrażliwe na przesychanie. Jednocześnie nie lubią zastojów wody, ponieważ sprzyjają one rozwojowi chorób grzybowych.

Aby magnolie prawidłowo się rozwijały i  przezimowały wymagają odpowiedniego nawożenia. Nawozy o wysokiej zawartości azotu zwiększają ich podatność na przemarzanie. Od sierpnia do września zaleca się stosowanie nawozów stricte jesiennych bogatych w fosfor i potas. Dzięki temu roślina będzie odpowiednio wzmocniona przed zimowaniem. 

W pierwszych 2-3 latach po posadzeniu najlepiej okrywać je w okresie zimowym agrowłókniną. Starsze egzemplarze możemy okrywać przy wyższych spadkach temperatur  w zależności od panujących warunków atmosferycznych, stanowiska i odmiany. Ważne jest zapewnienie odpowiednich zasobów wody w podłożu na okres zimowy, dlatego należy pilnować regularnego podlewania naszych krzewów od końca lata do późnej jesieni. 

Skontaktuj się z nami

Biuro Sprzedaży – Centrum Ogrodnicze Warszawa

ul. Karczunkowska 101
02-871 Warszawa

+48 513 043 670

+48 513 043 671

e-mail: szkolkizamojskie@gmail.com

Godziny otwarcia:

PN – PT 8:00-18:00
SOBOTY 8:00-18:00
NIEDZIELE 9:00-16:00

Szkółka Roślin Ozdobnych

Matcze 146

22-523 Horodło

(84) 651-56-46

791-500-327

Godziny otwarcia:

PN – PT 8.00-16.00

Formularz kontaktowy