Kwiaty wczesnej wiosny

Wiśnie ozdobne w naszych ogrodach

Wiśnie ozdobne od lat cieszą się niezmienną popularnością w naszych ogrodach. To piękne krzewy i małe drzewa, które rozpoczynają swoje kwitnienie wraz z początkiem wiosny. Ich ulotny wdzięk celebrowany jest w trakcie święta kwitnącej wiśni – Hanami w Japonii. Tworzą urzekające, różowe bądź białe chmury kwiatostanów. Ze względu na szeroką gamę odmian i pokrojów idealnie wpasowują się do każdego ogrodu. W naszej ofercie posiadamy także odmiany, które można sadzić w pojemnikach na tarasach i balkonach. Wśród nich znaleźć można odmiany o zwisających („płaczących”) pędach, kolumnowe, karłowe oraz szczepione na pniu.

Uprawa wiśni ozdobnych

Wymagają one stanowiska ciepłego, osłoniętego od silnych wiatrów, najlepiej słonecznego. Na stanowiskach słonecznych kwitną one bowiem dużo obficiej. Mimo iż dobrze radzą sobie nawet na podłożu ubogim, nie lubią zastojów wody i gleby ciężkiej (gliniastej). W takich wypadkach można przed posadzeniem dosypać do wykopanego dołka torf odkwaszony bądź podłoże uniwersalne. PH podłoża powinno wynosić ok. 6,5-7. Należy też pamiętać o regularnym podlewaniu, szczególnie w okresie od maja do sierpnia. Przy cięższej glebie podlewanie należy wykonywać częściej, ale mniejszymi ilościami wody.

Dostępne odmiany z najnowszej dostawy:

Wiśnia wczesna 'Kojou-no-mai’ – w formie szczepionej na pniu. Korona kompaktowa, o powolnym wzroście. Docelowo osiąga ok. 2-3 m wysokości. Dobrze znosi uprawę w pojemnikach

Wiśnia wczesna 'Mikinori’ – dorasta do 3 m wysokości, pokrój jajowaty. Jesienią liście przebarwiają się na intensywny pomarańczowy kolor.

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa’ – małe drzewo dorastające do 4-6 m wysokości. Duże kwiaty pojawiają się na niej w okolicach maja. Idealna do wąskich przestrzeni w ogrodzie.

Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera’ – małe drzewo o regularnej, kulistej koronie i bardzo powolnym wzroście. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja.

Wiśnia nippońska 'Brilliant’ – jedna z najwcześniej kwitnących wiśni. To miniaturowe drzewko, które maksymalnie osiąga 3-5 m. Charakteryzuje ją wyprostowany, odwrotnie stożkowaty, gęsto ugałęziony.

Wiśnia gruczołkowata 'Alba Plena’ – niski, karłowaty krzew. Dorasta do 1,5 m wysokości. Posiada delikatne, dość rzadko rozgałęziające się pędy. Kwiaty po rozkwitnięciu białe, pełne. Polecana do małych ogrodów, pojemników. Bardzo mrozoodporna.

W celu zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi odmianami i gatunkami wiśni ozdobnych zapraszamy do naszego Centrum Ogrodniczego przy ul. Karczunkowskiej 101 w Warszawie (Ursynów).

Skontaktuj się z nami

Biuro Sprzedaży – Centrum Ogrodnicze Warszawa

ul. Karczunkowska 101
02-871 Warszawa

+48 513 043 670

+48 513 043 671

e-mail: szkolkizamojskie@gmail.com

Godziny otwarcia:

PN – PT 8:00-18:00
SOBOTY 8:00-18:00
NIEDZIELE 9:00-16:00

Szkółka Roślin Ozdobnych

Matcze 146

22-523 Horodło

(84) 651-56-46

791-500-327

Godziny otwarcia:

PN – PT 8.00-16.00

Formularz kontaktowy